Una dintre cele mai puternice și apreciate voci contemporane ajunge pentru prima dată la Timișoara. Artista americană Beth Hart va susține un concert extraordinar, vineri, 31 iulie 2026, pe Bulevardul I.C. Brătianu, în cadrul evenimentului Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration și va oferi publicului o experiență memorabilă, încărcată de emoție, forță și autenticitate.
Nominalizată la Premiile Grammy și considerată una dintre cele mai impresionante prezențe scenice ale generației sale, Beth Hart a cucerit publicul din întreaga lume prin vocea sa inconfundabilă și prin sinceritatea dezarmantă cu care își transformă trăirile în muzică. După o carieră de aproape trei decenii, în care a urcat pe scene emblematice din Europa, America de Nord, Australia și Asia, artista va concerta pentru prima dată la Timișoara și va oferi publicului unul dintre cele mai așteptate concerte din programul ediției 2026.
Prezența sa la Timișoara vine într-un moment special al carierei, marcat de succesul albumului „You Still Got Me” ajuns pe primul loc în clasamentele blues din Statele Unite și Marea Britanie. Albumul confirmă încă o dată capacitatea artistei de a traversa cu naturalețe granițele dintre blues, rock, soul și americana, oferind un repertoriu profund personal și emoționant. Piesa care dă titlul albumului, „You Still Got Me”, vorbește despre puterea sprijinului uman în cele mai dificile momente ale vieții și a devenit una dintre cele mai apreciate creații recente ale artistei. Concertul de la Timișoara va include atât piese noi de pe acest material discografic, cât și unele dintre cele mai iubite cântece din întreaga sa carieră.